Czy poddasze nieużytkowe można wykorzystać?

To pytanie jest trochę przewrotne, ale robię to celowo. Jak informowałem we wcześniejszym wpisie, jest już więźba dachowa na pierwszych budynkach. W momencie kiedy piszę tego posta, nie dość, że więźba jest już skończona, ale również zabezpieczono dach oraz trwa ocieplanie budynku.

Ale wracając do dachu. Część zapewne zauważyła ciekawy kształt więźby dachowej

Może nawet część osób to zastanowiło dlaczego projektant zdecydował się na taki właśnie układ więźby.

Odpowiedź w tym przypadku jest stosunkowo prosta. Mianowicie domy na Osiedlu Radziwiłłów zostały zaprojektowane w taki sposób aby wykorzystać każdą przestrzeń, tak aby służyła przyszłym mieszkańcom.

Marnotrawstwem byłoby nie wykorzystać tej części domu. Tak też się stało tutaj. Więźba dachowa została zaprojektowana w taki sposób, żeby móc tę przestrzeń użytkować jako powierzchnię magazynową – na wszelkie niepotrzebne na codzień przedmioty.

Mieszkańcy bloków zapewne wiedzą o czym piszę. W każdym domu jest potrzebne miejsce, żeby schować karton od telewizora, bombki choinkowe, czy samą choinkę lub ubrania, które teraz są niepotrzebne ale szkoda ich wyrzucać. Mogą się przydać dla drugiego dziecka. Projektant uważa (moim zdaniem słusznie), że miejscem składowania nie powinien być garaż, bo to miejsce dla samochodu a nie domowa „graciarnia”.

Kiedy dom jest nowy, ta przestrzeń wydaje się być zbędna, ale proszę mi wierzyć już po kilku miesiącach docenią Państwo te dodatkowe 12m2 podłogi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *